fbpx

Kasulikud nõuanded kolimisel

 

Tähelepanelikult lugege meie poolsed soovitused, sest nad aitavad oluliselt lihtsustada teie kolimist ning säästavad teie aega ja raha!

Pakkimine

Korralik ja õige asjade pakkimine – kõige olulisem nõue eduka kolimise tagamiseks. Sellest kuidas te oma asjad ära pakite sõltub nende säilitamine transpordi ajal.

Pidage meeles, et karp kaitseb teie asjad palju paremini, kui kilekotid. Valides karpe pöörake tähelepanu, et nende materjal peab olema piisavalt tugev selleks, et kanda teiste karpide raskust, mida suure tõenäosusega pannakse sellele otsa transportimise ajal.

Nii teile, kui ka töömeestele saab olema palju lihtsam teostada kolimist, kui karpide kaal ei ületa 25 kilo.

Kui te ikkagi kasutate kilekotid, siis valige võimalikult paksemast ja vastupidavast materjalist, mis ei purune liigutamisel. Mõned esemed võivad koti lahti lõigata – neid parem pakkida ikkagi karpidesse.

Asjad karpides ei tohi liikuda.

Tehke pildid karpide sisust selleks, et pidada meeles mis sai nende sisse pakitud. Pildi spikri abil te saate iga hetk meenutada mis on millises karbis.

Asjade loetelu ja karpide makreerimine

Võtke pappkarbid ja marker selleks, et märkida nende peal sisu nimed või isegi toa nimetus, millisesse need asjad kuuluvad. Selliselt teil saab olema lihtne koormat sorteerida või asjad üles leida kolimise pärast.

Märkige karpidele järjekorra numbrid, selleks et omada ülevaadet asjadest, et kõik jäi terveks pärast transportimist.

Esmatarbete karbid tuleb tähistada selleks, et pärast kolimist te saate kiiresti kätte, just need asjad mida teil parasjagu vaja on, näiteks ravimid, tööriistad, vms.

Hea transpordi ettevõte

Teie võite oma asju hästi ära pakkida, kuid see ei pruugi teid probleemidest päästa juhul, kui te valite hooletu või ettevalmistamata veokorraldajat.

Pöörake tähelepanu ettevõte autopargile. Autode arvust ja/või kaubaruumi suurusest sõltub, mitu korda teil tuleb objektide vahel edasi-tagasi sõita. Vahest tuleb ette, et mõnda asja gabariidid on suuremad, kui autosse mahub. Tuleb valida õige auto.

Lohakad laadijad võivad samuti põhjustada teie vara rikkumist, selle tõttu soovitame teil tähelepanelikult uurida transpordi ettevõte tausta ja portfoolio ning lugeda tagasiside kommentaarid, kui leiate neid Internetist.

Leppige eelnevalt kokku kõik tingimused, garantii ja hinna osas. Soovitavalt fikseerige kõike kirjalikult, paluge arvet ning pidage kirjavahetust meili teel, et teil jääb ajalugu, mida võib teil vaja minna juhul kui tekivad garantii vaidlused.

Soovitame teil koostada ning veoteenuse pakkujaga kolimise plaani kooskõlastada.

Laadimine

Kui te elate mitmekorrulises majas, siis lepige naabritega kokku ja vabastage lähim parkimiskoht selleks et veoauto saaks peatada võimalikult lähedal. Selliselt töömeehed teevad oma tööd kiiremini ja teie säästate oma raha!

Probleemide vältimiseks, väärisesemed ja kallid asjad soovitame panna eraldi kotti või karpi ning võtta seda endaga kaasa.

Kõige väärtuslike ja habraste asjadega karbid tuleb panna võimalikult ülesse. Sama loogika järgi, kõige raskemad alla poole.

Oluline on koormat korralikult ja professionaalselt kinnitada, selleks et sõiduajal karbid ja muu ei liigu ega kukku ja vara jääb terveks.

Pöörake tähelepanu, et transpordifirmal oleks spetsiaalsed kinnitusvahendid ja koormarihmad, millega saab asju kaubaruumis fikseerida.

Selleks, et laadijate tööd aidata veenduge, et teed ja vahekäigud on puhtad, vajadusel kõrvaldage segavad ja liigsed esemed.

Üldised nõuanded

Mööbli käepidemed on parem eemaldada, või keerata neid sisse poole.

Kappide uksed maha võtta, või fikseerida neid kinnises olekus teibi või pakkekile abil. Samuti väiksemad kapid tasub ära kiletada selleks, et vältida uste või sahtlite avamist transportimisel.

Elektroonika kolimisel soovitame teha pilte ühendatud seade juhtmetest selleks, et teil oleks lihtsam uues kohas neid uuesti ühendada.

Välja kolimisel pildistage vee- ja elektrinäidud, et mitte maksta uute elanikke tarbimise eest.

Nõusid ja habrad esemed soovitame pakkida paberisse või rätikusse.

Peeglid ja klaasid soovitame ära liimida laia teibiga, see aitab pinnale tekitavat koormust alandada ning päästab teid klaasitükkidest, kui ese saab ikkagi rikutud.

Transpordi aja parem valida, et see ei satuks tipptundi ummikute vältimiseks.

Fids Trans OÜ
+372 5306 9409
info@fidstrans.ee


Reg. 12555849
Kmkr EE101878380
Loading...